Festőműhely - monotípia2018. április 17. (kedd) 14:14

2018. április 17-én negyedik alkalommal tartottuk meg Festőműhely múzeumpedagógiai foglalkozásunkat.

A foglalkozás mentora Demes Ferenc festő- és képzőművész, az Ózdi Képzőművészeti Egyesület tagja.
A múzeumpedagógiai foglalkozásunk egy általános bevezetővel indul, ahol a diákok képet alkothatnak arról miként áll neki egy művész a festészetnek, milyen tényezők inspirálhatják egy alkotás létrejöttét, majd ezt követően az Egyesület időszaki festménykiállítását képező festmények bemutatásával folytatódik. Bemutatásra kerülnek többek között a technikák, ábrázolások, egy-egy festmény létrejöttének történetei.
A foglalkozás második felében a gyermekek maguk alkothatnak a bemutatott technikák egyikét alkalmazva, ma például a monotípia képzőművészeti technikával ismerkedhettek meg.

Eseményünk képekben>>