Repitárgyak és használati eszközök a gyárból 2020. június 24. (szerda) 10:30

Nagy örömünkre szolgál, hogy ez a kiállítás is közösen jött létre a helyi lakossággal.
A felhívásunknak köszönhetően több, mint 200 darab tárggyal büszkélkedhetünk.

Ez a tárlat már évek óta szerveződik. Intézményünk saját gyűjteményének nagy része Ózd város alpolgármesteréhez, Farkas Péter Barnabáshoz köthető, aki mint múzeumvezető kutatta és gyűjtötte a téma érdekesebb tárgyait és dokumentumait. Alpolgármester Úr köszöntő beszéde után, Bokor Sándor , az ÓKÜ Központi Karbantartó Gyáregység egykori osztályvezetőjének előadása során a résztvevők visszautazhattak az időben az egykori dübörgő gyári életbe. Megtudhattuk, hogy milyen magasan képzett szakemberek dolgoztak a különböző karbantartó műhelyekben és mennyire szerteágazó tevékenységet folytattak, illetve szinte mindent igen magas minőségben el tudtak készíteni.
Ezúton szeretnénk köszönetet mondani mindenkinek, aki bármilyen formában hozzájárult jelen kiállítás sikeréhez!

Köszönettel tartozunk a felajánlásokért:

Kelemen Tibor, Török Búzás Péter, Kurucz János, Bokor Sándor, Kerékgyártó Mihály, Unger Ervin, Németh Ferenc, Mihály Lajos, Dulai Lajos, Máté László, Hotel Ózd, Bokor Sándor, Koós István, Boros Béla, Matula Lajos, Kriskovics család, Ifj. Vass Tibor

Kép